Yayınlanma Tarihi: 14 Haziran 2009Kategoriler: Haberler

Basında yer alan haberleri zaman zaman blog’uma taşıyorum. Bunu yaparken de haber eğer internet’te değilse, ilgili haberi alıntı yaptığım basılı medyanın dağıtım süresi sonunda yapıyorum. BusinessWeek bu hafta 15 günlük özel bir sayı çıkardı, 14-27 Haziran tarihleri arasında geçerli olacak. Bu durumda benim 27 Haziran sonrası alıntı yapmam gerekiyor. Ama haber o kadar önemli ve Türkiye’ye etkisi o kadar büyük ki bu haberi BusinessWeek yayın yönetmeni sevgili Serdar Turan’ın anlayışına sığınarak tek sayfasını sizlerle paylaşıyorum.

Son 1 aydır daha sık olarak Türkiye’deki şirketlerin tek başlarına veya birleşerek yurt dışında finansal olarak zor duruma düşen şirketleri satın almaları konusunu işliyorum. Biz, şirket olarak bunu yapıyoruz ama bu konuda güçlerimizi birleştireceğimiz şirketlere gereksinimimiz var. Yurt dışı konusunda çok iyi tecrübemiz var, bu tecrübenin kullanılmasını arzu ediyoruz. Şu anda Türkiye’den büyük bir grup ile yurt dışında halka açık bir şirketin satın alınması üzerinde çalışırken Türkiye için teknolojiye sahip olma açısından çok önemli bir dönemece de destek olmak için çabalıyoruz.

Türkiye, uçak sanayi teknolojisine sahip olmak için inanılmaz bir fırsat elde etti. Eclipse Aviation’ın (www.eclipseaviation.com) iflas öncesi ana ortağı olan ETIRC’in yönetim kurulu üyesi olan Ekim Alptekin ile beraber bu şirketi Türkiye’ye kazandırmak için canla, başla mücadele veriyoruz. Önümüzdeki tek engel ihale süresinin kısa olması.

Eclipse Aviation konusunda BusinessWeek’de çıkan haberi pdf formatında okumak için tıklayınız.

Alphan Manas’ın Referans gazetesinde yurt dışında şirket alımını destekleyen söyleşisini pdf formatında okumak için tıklayınız.

Bültene katılın.