Yayınlanma Tarihi: 2 Nisan 2012Kategoriler: Haberler

Bana bir tanıdığım geçen yılın Aralık ayında http://www.kimolsun.com/default.asp diye bir sitenin “Yılın EN” lerini internet üzerinden verilen oylarla seçtiğini söyledi. Ben de girdim ve gördüm ki önde gidiyorum. Ne kritere bakarak oy veriliyordu, açıkçası bilemiyorum ama ipi ben göğüsledim ve “Yılın İşadamı” oldum. Bunun ilgili bana 29 Mart Perşembe 12:36’da aşağıdaki mail geldi:

————————————————————————————————————–

From: Abdullah Yaşar [mailto:iletisim@abdullahyasar.com] Sent: Thursday, March 29, 2012 12:36 PM
To: ALPHAN MANAS
Cc: Brightwell Info; osivasli@kimolsun.com
Subject: Kimolsun.com 2011 Odulleri Daveti…

Sn. Alphan MANAS;

Türkiye’nin en büyük anket sitesi Kimolsun.com olarak düzenlediğimiz ‘Kimolsun.com 2011 Ödülleri’ anketlerinde ‘Yılın İşadamı’ olarak seçilmiş bulunuyorsunuz. Ödülünüzü 6 Nisan 2012 tarihinde Ramada Plaza İstanbul’da (Şişli) düzenleyeceğimiz ve AB Bakanımız Sn.Egemen Bağış’ın katılacağı ödül gecesinde takdim edeceğiz. Program akışı aşağıda yer almaktadır. Afişi ise ektedir.

Mümkün olan en kısa sürede şahsınıza ait yüksek çözünürlüklü bir portre görselini ve kısa bir biyografinizi bizimle mail yoluyla paylaşmanızı rica ediyoruz.

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz…

Abdullah YAŞAR
Kimolsun.com®

0 532 267 26 01
0 212 871 33 99

Program
19.30 – 20.30 Kokteyl
20.30 Açılış Konuşmaları
Sn.Abdullah YAŞAR – Kimolsun.com DK Başkanı
Sn.Egemen BAĞIŞ – Avrupa Birliği Bakanı
21.00 Ödül Seremonisi
22.00 Kapanış

Not: Kimolsun.com kuralları gereği ödül sadece sahibine takdim edilecektir. Şayet katılamayacaksanız en kısa sürede bildirmenizi rica ediyoruz. Tarafınıza ayrıca 5 kişilik davetiye gönderilecektir.

————————————————————————————————————–

Ben yoğun mail trafiğinde cevap verene kadar, bana 30 Mart 2012 saat 9:04’de de aşağıdaki mail geldi:

————————————————————————————————————–

From: Abdullah Yaşar [mailto:iletisim@abdullahyasar.com] Sent: Friday, March 30, 2012 9:04 PM
To: ALPHAN MANAS
Subject: KO 2011 Odul Iptali…

Sn.Alphan MANAS;

Beklediğimiz zaman dilimi içersinde sizden bir yanıt gelmediği için ödülünüzü iptal ettik.
Bilginize sunar, iyi çalışmalar dilerim…

Abdullah Yaşar

————————————————————————————————————–

Yani anlayacağınız ben maile 1 günden daha az sürede, 20:28 saat gibi bir sürede cevap vermediğim için artık “Yılın İşadamı” olamıyorum. Bu beni inanılmaz üzdü!!!!

Bu ülkede seçme konusu gerçekten inanılmaz “hakkaniyetsiz”. “O Ses Türkiye” için de sms’i güçlü olanlar birinciyi belirlemişlerdir. Jüri üyesi olduğum NTV Türk Mucit’de gene birinci sevgili İskender Arıoba da sms’lerle birinci seçilmişti. Kendisi ile sıkça görüştüğüm için, sonrasında yaptığı çalışmanın başarılı olduğunu görmüştüm.

Diğer değerlendirmelerim şöyle:

  1. Ben “Serial Investor” um. Bunun Türkçe’deki karşılığı “Seri Yatırımcı”. Yani “İşadamı” tanımına uymuyorum.

  2. 2012 yılı yeni yatırımlarımızda başarılı olduğumuz bir yıldı. Prolo Oil’i www.prolooil.com İngiltere’de iflas masasından almıştık. Dünya çapında lisanslama konusunda çalışmalara başladık. Türkiye’de çok yakında lisansörümüz olacak. Böylece Türkiye’nin çok önemli beyaz eşya üreticileri de dahil olmak üzere ürünlerinde “organik poliüretan” kullanacaklar.

  3. Bunun yanında daha önce çıkmış olduğumuz savunma sanayii sektörüne çok önemli bir yatırımla geri döndük. “Radar Absorbent Material” (http://en.wikipedia.org/wiki/Radar-absorbent_material) key-word’unu şimdilik vermem yeterli. Dahası sonra gelecek.

  4. Daha önce yapmış olduğumuz Ege Madencilik bu yıl için zorlu oldu. Geçen yıl beklenen satışın gerçekleşmemesine rağmen yapılan fazla dekapajı bu yıl daha az dekapaj ile karşılayıp çok hızlı kömür alacağız. Ege Madencilik, Borusan Holding ile ortaklığımız olan Maya Enerji (http://www.brightwell.com.tr/page.asp?id=27&mid=5) sürecinde Termik Santral kurmak için  portföyümüze katılmıştı. Orta dönemde amacımız bu.

  5. Ana ortağı olduğumuz Deniz Taksi işletmecisi Teknomar’ın hisselerinin %100’ünün  Caprice Group’a devri konusunda 1 yıl önce imzaladığımız ortaklık ön anlaşmasına rağmen kreditör bankalar ve alt-yüklenicilerinden kaynaklanan aksaklıklardan dolayı süreç uzadı. Geçen hafta Teknomar hisselerinin devri konusunda pürüz giderildi. Bu süre içinde Teknomar’ın yönetimi zaten Caprice Group’daydı.

Sağlıksız geçirdiğim 2011 ve 2012 ilk çeyreğini takiben umarım sağlıklı 3 çeyrek ile başarılı bir 2012 tamamlarız.

Bültene katılın.