Yayınlanma Tarihi: 8 Ekim 2009Kategoriler: Haberler

Evet, blog’umda 12 Aralık 2007 tarihli “Seyircisiz ve Marka Olmayan Takımlar” yazımda bunu söylemiştim. O zamanlar Göztepe yönetim kurulu üyesi olarak bayan voleybol takımından sorumluydum ve Bursa’da oynadığımız maçtan sonra bu yazıyı yazmıştım. Karşımızdaki rakip Bursa Büyükşehir Belediyesi Bayan Voleybol Takımı idi. Doğal olarak seyircisi yoktu. Olsaydı da sanırım yukarıdaki tezahüratı yaparlardı. Belediyelerin alt yapı desteği gibi hizmetleri vermelerini ama takım sahibi olmamaları gerektiğini belirtmiştim. Bunu belirten herhalde tek kişi ben değilim. Geçenlerde İzmirli köşe yazarı Yılmaz Özdil de: “Londra Belediyespor diye bir şey duydunuz mu siz hiç? Washington Belediyespor? Niye var İstanbul Belediyespor?” dedi yazısında.

Belediye takımları hep sorun yarattı. İstanbulspor’un 2007-2008 sezonunda Bank Asya 1. Lig’de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne 5-0 yenildiği maçta şike yapılmış olduğu İddaa’nın işletmen firması İnteltek tarafından tespit edildi. Konu ayrıca gazetelere de haber oldu: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&Date=&ArticleID=955536

Ama en önemlisi bu yıl Ankaraspor’un yaşattığı oldu. Sonu belli olan bir maratona giren Ankaraspor yapacağını yaptı ve Turkcell Süper Ligi’ni alt-üst ederek, düştü. Ligde bu sezon 17 takım müsadele edecek. Halbuki bunu ligler başlamadan yapmış olsaydı İzmir’in diğer bir güzide takımı KSK lige çıkacaktı ve İzmir’in Turkcell Süper Ligi’nde mücadele eden bir takımı olacaktı. Hatta Türkiye’nin Göztepe gibi en çok seyircisine sahip diğer bir kulübü olan KSK belki de yabancılar tarafından satın alınacak ve ligde güçlü bir yer edinecekti.

Bültene katılın.