Yayınlanma Tarihi: 13 Nisan 2010Kategoriler: Konferanslar ve Jüri Üyelikleri

Bir işi yapmaya başlamadan önce hedefinizi belirlediğiniz taktirde hem daha planlı hareket ediyorsunuz hem de kendinizi ölçümlemeniz kolaylaşıyor. WFS (World Future Society – Dünya Fütüristler Birliği) üyeliğim bir hedef çerçevesinde olmamıştı. Ama üyeliğe bağlı olarak Türkiye başkanı (chapter) olmam (http://www.wfs.org/chapmideast.htm)  ve Türkiye’de oluşumu sağlamamız (http://www.futurizm.org/futurizm/) bir hedef çerçevesinde gerçekleşti. Üye olduktan sonra her yıl (bir yıl hariç; o yıl inanılmaz bir meterolojik olay yaşayıp New York’da yazın göbeğinde yağmur/fırtına da mahsur kalıp bağlantı uçağını kaçırmıştım) WFS konferanslarına katıldım.

Kendime bir hedef koymuştum ve 5 yıl içinde WFS de konuşmacı olacaktım. Bu hedefim gerçekleşiyor ve bu yıl International and Trans-Cultural Perspectives on the Future (Gelecek için Uluslararası ve Kültürler Ötesi Bakış Açıları) bölümünde, bölgesel editörü olduğum FUTUREtakes dergisinin diğer editörleri Stephen Aguilar-Millan, Mohan Tikku ve Tony Au ile birlikte konuşmacı olarak yer alacağım.

WFS 2010 konferans detayları için : www.wfs.org/WorldFuture_2010_Boston.pdf ve konferansa Türkiye’den bir seyahat acentası aracılığıyla gitmek isteyenler için: http://www.seyahatsitesi.com/Default.aspx?Page=PackageDetail&PackageCode=YDFUTP00000001&PN=Temmuz+2010+Boston+Masschusetts+Futurist

WFS’nin dergisi The Futurist; 1967’den bu yana yayınlanıyor.

1. Sosyal ve teknolojik trendler hakkında araştırma, makale ve raporları,

2. Bunların nereye doğru gidebileceğine dair tahminleri,

3. Geleceğe dair karar vermek için olasılıkların nasıl kullanılacağının metotlarını,

4. Gelecekte daha başarılı olmak isteyen birey ve kurumların ilgilenebilecekleri her alanda geleceğe ışık tutan Dünyanın alanındaki en önemli Fütürizm Dergisi Mayıs-Haziran sayısı ile merhaba diyecek! Orijinal The Futurist’e sadık kalınarak hazırlanan dergide, Türkiye’den de sınırlı sayıda yazı, tanıtım, reklam, ilan, duyuru, advetorial yer alacak.

Abone olmak isteyenler: www.abonet.net/DergiDetay.aspx?MagID=1416 linkini kullanabilirler.

Bültene katılın.