Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2013Kategoriler: Haberler

 

Yeni Asır TV’de 28 Eylül 2012 de sevgili Sezin Sivri ve Neslihan Acu ile yapmış olduğum  “İzmir ve Girişimcilik” programında off-the-record bazı konuşmalar  yapmıştık. Ben israrla 2012 sonuna kadar “Terör” sorununda önemli bir mesafe kaydedileceğini söylemiştim. Tahminlerim bir bakıma doğru çıktı ve 2013 yılı Türkiye açısından çok iyi bir yıl olmaya aday. Hele İsrail’in özür dilemesi hükümet ve Türkiye için önemli bir kazanım oldu. Umarım uluslararası politikada bir daha plansız hareketimiz ve fevri çıkışımız olmaz da kartlarımızı gereksiz olarak buralarda kullanmayız.

Forbes dergisi Ocak, 2013’de yukarıda görülen “Titanların Savaşı” haberini yapmıştı. Haberde 10 tane Titan’ın adı geçiyordu. Bu savaşın toplam maddi değeri de 1,034,500,000 TL’ydi. Sadece 2 Titan’ın arasındaki savaşta bir parasal değer yoktu. Savaşın nedeni ise “Kişisel”di. Bu Titan’larAlphan Manas  ve Emin Hitay’dı.

Terörün sonuçlanması için geçmişi sineye çekmeyi göze alan ülkemizin bir vatandaşı olarak, adı gene “savaş” olarak tanımlanan ve eski ortağımla bir süredir devam eden “itiş-kakış” ı bugün olarak sonlandırıyorum. Artık eski ortağım Emin Hitay, birbirimize katkımızın ikimizin de yadsıyamayacağı, iyi ve kötü günleri beraberce yaşanmış, paylaşılmış bir 18 yıl olarak anılarımda kalacak.

Ayrılırken onun da kendi röportajlarında belirttiği gibi 55 milyon Euro ciro yapan bir şirketler grubunu eski ortağıma bırakıp, ben ise “kağıt üzerinde” yani ciro yapmayan şirketler almıştım. Bu kendi seçimimdi. Tabii ki hatalı yatırımlarım olacaktı. Ayrıca hem medyatik hem de tanınmış olmak, bir bedeli de beraberinde getiriyordu. Ortağım ile yaşamış olduğum itiş-kakış’ı gazete ve web portalları köşelerine taşıdılar. Finansal konularda yalan-yanlış haberler de yapılmadı değil. Evet yatırımlarından biri olan Ege Madencilik 8 milyon TL zarar yapmıştı. Ama maden sahasının değeri o kadar yüksekti ki, her halukarda borçlarını karşılayacağı için, öyle yazılan gibi “iflas erteleme” kararını mahkeme vermedi. Ödemeler takvime zaten bağlanıyor. Ne yapayım yani, her yatırımda başarılı mı olayım? TV programlarında katılımcılara ahkam keserken bunun arkasında iyi ve kötü tecrübeler var.

Eski ortağımın ne yapacağını bilemiyorum. Onunla yazışıp bu itiş-kakışı kendi tarafımda kapattığımı söyledim. Eğer o da adım atarsa idol olduğumuz gençler için de bir rahatlık oluşur.

Bültene katılın.