Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2008Kategoriler: Konferanslar ve Jüri Üyelikleri

10 Haziran günü Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Toplam Kalite Yönetimi çalışmaları kapsamında yürütülen “Yenilikçilik Yaratıcılık” konferansına konuşmacı olarak katıldım.

Kurumsal gelişimi sağlamak amacıyla 2006 yılından beri gerçekleştirilen konferanslara, şimdiye kadar ülke genelinden bilim adamları ve konularının uzmanı kişilerin katılmış olduğunu gördüm. Çok onur duyduğum ve ilk kez bir askeri ortamda konuşma yapacağım bu davete büyük bir heyecanla hazırlandım.

Yıllar içinde deneme yanılma yöntemi ile edindiğim inovasyon tecrübelerimi paylaşırken, dünya gündeminde yaşanan gelişmeler de bana açıkça yardımcı oldu. Edindiğim izlenime göre en büyük ilgiyi geleceğin yaşam stilleri topladı. Günümüzde karşımıza çıkan, küresel ısınmanın sonucu ekolojik dengenin bozulması, kutupların erimesi ve deniz suyu seviyesinin artması beklentisiyle önümüzdeki 150 yıl içinde yaşamın ve şehirlerin suya taşınacak olması Sahil Güvenlik Komutanlığı mensupları tarafından ilgiyle karşılandı. Bu beklentiyle tasarlamış olduğum Megacity konseptini kendileri ile paylaştıktan sonra, yakın gelecek ve günümüzü şekillendiren sudaki gelişmelerle sunumu tamamladım.

Bütün bunları niye mi anlattım? Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın bu nazik davetinden yola çıkarak şunu söylemek için belki de “Gelecek Gerçekten Suda”.

Bültene katılın.