Yayınlanma Tarihi: 8 Ağustos 2010Kategoriler: Haberler

referandum

Yukarıdaki resimde 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak referandum da kullanılacak (tahmini) oy pusulası var. Aynı resimde yıllardır seçimlerde kullanılan (Evet) oy mührü de var. Yüksek Seçim Kurulu büyük bir olasılıkla yeni mühür yaptırmayıp Evet yazan mühürleri kullanacak. Bu durumda, Türk halkı referanduma evet derken Evet mührünü oy pusulasının Evet bölümüne basarken, hayır derken de oy pusulasının Hayır bölümüne Evet mührünü basacak.

Hadi bakalım akıl karışıklığına hoş geldiniz. Zaten bu ülkede herkes artık korkudan ne yapacağını bilemediği için soru da soramaz. Çünkü oyu anlaşılır. Bu durum hükümet ile muhalefeti karşı karşıya getirir gene. Bence muhalefet diyecek ki “bunu hükümet özellikle yaptırdı. Halkın aklını karıştırıp, Evet oyu versinler diye”. Bakalım tahminlerim çıkacak mı?

Korku deyince geçenlerde başımdan komik bir olay geçti. Onu anlatayım: Asistanım bana biraz da korkuyla “Alphan bey, sizi …. Cumhuriyet Savcılığından, …. aradı. Elinde evraklar varmış, sizinle görüşmek istiyor” dedi. Hani soyadım Manas (Ergenokon destanından daha büyük bir destandır), olmaz diye düşündüm. Meğer savcı beyin çocuğu daha önce zeka testinden geçmiş. Bize Mensa Üstün Yeteneklileri Destekleme Derneği üyeliği için test sonucunun evraklarını gönderecekmiş.

Bültene katılın.