Yayınlanma Tarihi: 4 Ekim 2007Kategoriler: Haberler


goztepe2.jpg

Göztepe A.Ş.’yi satın alan Altınbaş Holding, Göztepe Spor Kulübü Derneği yönetimini de 28 Eylül 2007 tarihinde yapılan kongrede devraldı. Sarı kırmızılı kulübün isim hakkı ve logosunun da sahibi olan Göztepe Spor Kulübü Derneği’ne de başkan seçilen İsmail Hakkı Gül, “Büyük bir marka olan Göztepe, son 5 yılda çok yıpranmış. Bu markayı yeniden layık olduğu yere getireceğiz. Ancak kulübün istenen düzeye gelebilmesi için en az 3 yıl gerekiyor” dedi.

Göztepe’nin eski teknik direktörü, aynı zamanda Altınbaş Holding’in sportif danışmanı olan Rıza Çalımbay’da kongrede hazır bulundu. Yeni dernek yönetimi şöyle:

İsmail Hakkı Gül (Başkan), Cengiz Biçer, Hasan Yalçın, Öztekin Sevük, Turgut Tavşanoğlu, Mustafa Duran, Hulusi Derici, Yavuz Eğitimci ve Alphan Manas.

Çocukluğunda yazları oturduğu Güzelyalı 36 sokak’ta gündüzlerini arkadaşlarıyla sokakta ve Güzelyalı parkında oynayan, geceleri Gözümoğlu (yıkılmadan önce Göztepe sineması adını almıştı) sinemasına anneanne ve teyzesiyle giden, 80’li yıllarda Göztepe’nin her deplasmanına giden bir Göztepeli olarak böyle bir görev beni çok mutlu etti. Lige çıktığımız yıl Balikesirspor’u yendiğimiz maçta Sado’nun kafa golünü attığı 88. dakika da o ana kadar Balıkesirspor’u destekleyen Karşıyakalı taraftarların arasına dalıp, darp gördüğümü de hatırlamakla beraber artık fanatizmin hayatımda yeri olmadığını düşünüyorum. Babam Prof. Dr. Oğuz Manas Göztepe 1. ligdeyken kalecelik yapmış, ama Karşıyaka’da da hem Hentbol takımının kaleciliğini yapmış hem de Karşıyaka yüzme takımında iken kurbağalama da Türkiye ücüncüsü olmuştu. Ben Karşıyaka minikler ve yıldızlarda Basketbol takımında oynamıştım. O yıllarda Karşıyaka Eczacıbaşını Basketbolda darmadağın ederken hepimiz Kaf-Kaf diye bağırmıştık.

Altınbaş İzmir için bir şans. Bu şansı hep beraber kullanmamız gerekiyor. Tabii ki herkes kendi takımını tumaya devam edecek ama İzmir’i temsil edecek her türlü takıma ve değere sahip çıkmamız gerekiyor. En azından fanatizm’den uzak durmamız lazım. 

Bültene katılın.