Yayınlanma Tarihi: 8 Mayıs 2011Kategoriler: Haberler

Artık “Tanrılar Okulu” kitabını okumayan yok gibidir bu ülkede. Kitabın yazarı çok değerli insan Prof. Stefano D’Anna beni manevi oğlu olarak saymaktadır. Bu durum beni inanılmaz derecede gururlandırıyor. Geçtiğimiz yıl (2010) Ekim ayında Aras Kargo ile birlikte ‘Geleceğe Lider Ol’ adı altında Prof. Stefano D’Anna’nın yönetiminde, kendi bireysel devrimini gerçekleştirmek isteyip, liderlik vasıflarına sahip olduğuna inanan tüm üniversitelilere bu özel programa burslu olarak katılma fırsatı vermiş ve üniversiteli 42 genç bu programa katılarak sertifikalarını almıştı. Ben de bu programa konuşmacı olarak katılmış, programın başarısını gözlerimle görmüştüm. Öncelikle rahmetli Celal Aras’ın kurduğu bu vakfı destekleyen eşi ve evlatlarını bu çalışmalarından dolayı kutluyorum: http://www.arasholding.com.tr/icerik.asp?id=34&konu=basin_merkezi

Şimdi aynı proje “A Dream for The World” çatısı altında “Future Leaders For The World (FLW) Program” adıyla çok uluslu ve çok kültürlü hale dönüştü. Amaç, geleceğin liderlerini, pragmatik düşünürlerini yetiştirmek. Bu kez programı destekleyen George Koukis adlı ünlü iş insanı. Dünyanın en önemli bankacılık yazılımı firmalarından biri olan Temenos’un (http://www.temenos.com/) sahibi olan Koukis, Türkiye’den de üniversiteli gençlerin katılacağı bu programın bundan sonraki sürekliliğini sağlayacak. George Koukis ile 21 Nisan 2011’de İstanbul’da yapılan Forum İstanbul, Küresel Yeni Gerçeklerle 2023’e Doğru konferansında “Gelecek Gündemi 2023” oturumunda birlikte konuşma yapmıştık (George Koukis üstteki resim’de en sağda duran sevgili Nuri Çolakoğlu’nun yanında bulunuyor).

FLW Programı finansal güç ile sevgiyi birleştirerek iş hayatına yetkinlik, dürüstlük, verimlilik, tek kelimeyle; bütünlük sahibi vizyoner liderler yaratmak üzerine Prof. Stefano D’Anna tarafından yaratılmıştır. Bu Liderlik Eğitimi kişilere kitaplardaki kalıpsal bilgiler ve inançlar vermek üzerine değildir. Bilakis kitapsız geçen 10 haftalık bu özel eğitim programında, gelecekte başkalarına liderlik yapacak gençlerin önce kendilerinin lideri olmaları, kendi sorumluluklarını 100% almaları, korkusuzluk ve özgürlük üzerine dersler veriliyor..Rönesansın başkenti İtalya’da mükemmelliyetçiliğin ve dahiliğin merkezinde, özel olarak seçilmiş öğrenciler; içsel sınırlarını aşacak, bireysel düşüncelerine çanak tutacak ve gerçek tutkularını ve özgürlük duygularını benimseyip düşlemeyi öğreneceklerdir. 1 Ağustos’ta başlayacak Program İtalya’da Como Gölü ve Milan çevresinde gerçekleşecek. Ekonomi ve Tarih olduğu kadar, Sanat, Müzik, Tiyatro ve Felsefe de öğrencilere bir vizyoner liderin iç özelliklerini, fikirlerini ve değerlerini vermede ışık tutacaktır.

Stefano D’Anna A Dream for The World projesi için:
Bir ulusun serveti, sahip olduğu ihracat hacmi, endüstriyel üretim kapasitesi, doğal kaynaklarının bolluğu, petrol yatakları, altın madenleri ya da elmas rezervleri değildir. Bir ulusun gerçek serveti, sahip olduğu sisteminin, değerlerinin niteliği ve bunun da ötesinde, her türlü iç çatışmadan ve olumsuz düşünceden, gündelik ölümlerin her çeşidinden arınmış, duygusal yönden sağlam bireyler yetiştirebilme kapasitesidir. Toplum içindeki değişim ancak her bir bireyin kendi kişisel çabası ile gerçekleşebilir” diyor.

Başta Prof. D’Anna ve değerli birçok hoca tarafından özel tasarlanan bu Liderlik Eğitimi Burs Programını almak isteyenler için:
Ayrıntılı Bilgi ve Başvurular İçin:
· www.FutureLeadersForTheWorld.com
· http://www.facebook.com/pages/Future-Leaders-For-The-World/#!/pages/Future-Leaders-For-The-World/130411317030501
· info@FutureLeadersForTheWorld.com

Bültene katılın.