Yayınlanma Tarihi: 9 Nisan 2010Kategoriler: Konferanslar ve Jüri Üyelikleri

eban_ist
EBAN http://www.eban.org/ Melek Yatırımcı Ağı (Business Angel Networks),  Tohum Parası Fonları (Seed Funds), Erken Aşama Yatırım Uzmanları’nı (Early Stage Investment Professionals) bir araya getiren Belçika merkezli bir organizasyondur. Yılda en az 40,000 iş planı gözden geçiren kayıtlı 20,000 Melek Yatırımcı ile dünyada 27 ülkede 100 organizasyon ile beraber çalışmaktadır.

EBAN’ın amaçları:

  • Avrupadaki Erken Aşama Yatırım pazarı’nın dinamiklerini elde tutmak,
  • Üyelerin oluşturduğu ağ ile sınırlar ötesi bir işbirliği yaratmak,
  • Tekerleği yeniden keşfetmeyecek şekilde günlük konulara cevaplar teşkil etmek,
  • EBAN merkezini kullanarak tecrübeyi arttırmak,
  • Avrupadaki Erken Aşama Yatırımcılarının tek sesi olmak,

EBAN’a üye yatırımcı kurum ve kişilerin yılda bir buluşarak bilgi alışverişinde bulundukları EBAN Yıllık Kongresi, 2000 yılından beri Almanya, İtalya, Fransa, Portekiz ve Hollanda gibi ülkelerin ev sahipliğinde gerçekleşti. Bu yılki kongre ise 15-16 Nisan’da İstanbul WOW Otel’de düzenlenecek ve ODTÜ bünyesinde kurulan METUTECH-BAN (Teknokent Teknoloji Yatırımcıları Derneği) organize edecek.

EBAN Yıllık Kongresi, Avrupa’nın en büyük yatırım kuruluşlarını ve finansörlerini bir araya getirmesinin yanı sıra, dünyada girişimcilerin erken dönem finansman sorununa çözüm olarak geliştirilen “İş Meleği” kavramını da Türkiye’nin Yatırımcı İş Melekleri ile buluşturacak.

Bu kongrede ben de konuşmacıyım. Informilo Avrupa’da özellikle Teknoloji konusunda haberler yapıyor ve EBAN Kongresi’ni de haber yapmış: http://www.informilo.com/ Benzer haber Hürriyet’te de yer aldı: http://www.hurriyet.com.tr/ekonet/14287550.asp

“EBAN Congress 2010 Provisional Agenda” yı pdf olarak indirmek için tıklayınız.

Bültene katılın.