Yayınlanma Tarihi: 31 Ağustos 2014Kategoriler: Haberler

522e21d125dd6e8a3f000030
TT Motor’un sahibi Tarhan Telli ile ortaklık görüşmelerine 25 Kasım 2013 tarihinde Türkiye’nin yakından tanıdığı, benim de saygı duyduğum bir gazeteci arkadaşımızla yenen yemek sonrası başlamaya karar verdik. En önemli motivasyonumuz bu görüşmeden yaklaşık 3 ay önce çeşitli yayın organlarında çıkan The Expendables 3’te Türk işi motorlar kullanılacak! haberi ve bize verilen bilgiydi. Yemek sırasında ortaklık şartları konusunda anlaştık ve İş Planı hazırlamaya başladık.

Güçlü olabilmemiz için Mecidiyeköy’deki atölye’den fabrika’ya taşınmamız gerekiyordu. Bunun için BMW ve Mercedes gibi önemli firmaların bazı modellerinin (örneğin Mercedes’in yeni S 500 modeli) metal parçalarının neredeyse tamamını Türkiye ve Almanya’da üreten bir firma ile de ortaklıkta prensip anlaşması yaptık. Sonra Doğuş Oto’nun kuruluşunda başında bulunan, Türk Otomotiv sektörünün yakından tanıdığı sevgili Orhan Ülgür’ü de Satış ve Pazarlama’dan sorumlu olacak şekilde şirkete ortaklığı konusunda prensip anlaşması yapıldı.

Yurt dışından 2 tane fon ile görüşüldü. Her 2 fon da İş Planı sonrası Finansal ve Hukuksal Değerlendirme yapmaya karar verdiler. Bunun öncesi bize gösterge tekliflerini verdiler. Biz de gerekli evrakları TT Motor’dan aldık.

Sırada 28 Şubat 2014’de başlayan Moto Bike Expo vardı. Katılım sağlandı. Hatta Hürriyet gazatesinden sevgili Emre Özpeynirci benim ve Orhan Ülgür’ün içinde olduğumuzu görüp, güvenerek haber de yaptı. Haberde de konu Cehennem Ortakları’ydı. Ama Emre bu haberi yaparken bizim katılımımızdan önceki haberleri de kontrol etseydi zaten aynı bilgiyi alacaktı.
Jason Statham
Fuarda stand duvarlarına inanılmaz büyük posterler asıldı. Bu posterlerde Sylvester Stallone, Jason Statham, Wesley Snipess gibi Expandables 3’ün oyuncularının TT Motor ürünleriyle çekilmiş fotoğrafları vardı. Çünkü TT Motor’u filmde kullanan bu oyuncular, filmin galasında da bu ürünlerle konukların karşısına çıkacaklardı. Zaten şirketin çıkış noktası da bu olacaktı. Üretici ortağımız, Satış ve Pazarlama’dan sorumlu ortağımız ve yurt dışı fon TT Motor’ların filmin galasında kullanılmasını iple çekiyordu.
Sylvester
Daha da ileri gidildi ve Sylvester Stallone’un menejeri olan arkadaş’tan Sylvester Stallone’un “Limited Edition” motor için ortak çalışmayı onayladığı ve teklif istendiği şeklinde mesaj geldi. Kendisine teklif de hazırladık (ilgilenen olursa teklifi de gönderebilirim).

Gelelim acı sona: Yatırımcı adaylarından biri bizi aradı. Yapımcılarla konuştuklarını ve Expandables 3’de motorsiklet kullanılmayacağını öğrendiklerini söylediler. Bize söyledikleri “Aldatıldık”. Şimdi diyebilirsiniz ki Amma safmışsınız. Doğru da filmin Türkiye dağıtımını yapan firmanın sahibi bile bu firmaya ortak olmak istemiş, Türkiye’de filmin çıkışı öncesi bazı sinemalarda Sylvester Stallone imzalı motorsikleti nasıl sergileyeceğimizi bile planlamıştık. Sonuç olarak aldatıldık. Peki kim aldatmıştı? “Ben ve ortağım Zamier Ahmed. Bizi kim aldatmıştı? “Dünyaca ünlü bir marka olmayı düşünüp, hayatına Mecidiyeköy’de bir atölyede sanatçı ve futbolculara motorsiklet üretmeye devam edecek olan arkadaş.” Haa belki Gebze’de fabrika kurduğumuz şeklinde haberlere de rastlayabilirsiniz. Örneğin, 1 Mayıs 2014 tarihli bir haber var. Kendisine tarih vermemesine rica etmemize rağmen bu haberi fon girmeden yaptırdı. Şimdi fon da yok, biz de, ama bizim isimlerimiz orada ne yazık ki duruyor.

Hayırlısı olsun. Bu ülke gene bir fona kazık atarak kaçırdı.

Bültene katılın.