Yayınlanma Tarihi: 5 Nisan 2010Kategoriler: Konferanslar ve Jüri Üyelikleri

Yetimler_AfisYoğun iş tempomun yanında mutlaka okullara gidip öğrencilere Girişimcilik, Gelecek gibi konularda konferanslar vermeye gayret ediyorum. Aynı zamanda bu okulların projelerini blogumda paylaşıyorum ve bazı projelerine de destek olmaya çalışıyorum.

Mart ayı içinde 2 okulu ziyeret ettim. Bunlardan ilki İstanbul Acarkent Doğa Koleji’ydi. Okulda
Öğrenci Meclisi kurulmuş ve bu meclis 23 Nisan için çok güzel bir proje hazırlamış: Yetimler Projesi. Onların ağzından paylaşıyorum:

Doğa Koleji Öğrenci Meclisleri, İstanbul’da yaşayan 1000 (bin) yetim ve öksüz çocuğun; 22 Nisan’da  Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramını daha anlamlı ve duygulu geçirmelerine yardımcı olmak için giysi ihtiyaçlarını karşılayarak onları  yetimlik duygusundan bir nebze olsun uzaklaştırmak, onlara ihtiyaçları olan sevgi,  şefkati ve paylaşımı  verebilmek  için sosyal bir proje başlatmıştır.

Bu sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öğrenci meclislerimiz, kurulduğu yıldan itibaren her yıl büyük bir özveriyle çalışmış, birden fazla sosyal projeyle paylaşımın, yardımlaşmanın hazzını yaşamış ve bu hazzı görmenin mutluluğunu tatmıştır.

Tüm bu yardımların yanı sıra yapılan sosyal yönlendirmeler ile; insanımızın, tarihinden gelen, ruhunda ve
mayasında bulunan sevgi, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duyguları yeniden uyandırılmıştır.

“Yetimler Gülümsemek İster” projeleriyle de çevresindeki ihtiyaç sahibi  yetim ve öksüz çocukların varlığının ve durumlarının farkında olmaları sağlanıp, yardım  sahipleri ile yardıma muhtaç olanlar buluşturulup, sonuçta; varlıklarını ve sevgisini paylaşan mutlu bir toplumun oluşmasına katkı sağlanmak istenmiştir..

Sonuç olarak öğrenci meclislerimiz; anne ya da babasını kaybetmenin vermiş olduğu ağır yükü taşıyan kardeşlerimize, bir de hayatın ve yoksulluğun yükünü taşıtmamak için çaba sarf etmektedir.

Sizler varlıklarını ve sevgisini paylaşan bireyler, Doğa Koleji öğrenci meclislerinin organize ettiği projeye destek vererek biz öğrencilerin yarınlarında  daha güzel paylaşımcı ve sevgi dolu bir toplum bulmamıza yardım etmiş olacaksınız.

Gelin hep birlikte yetimlerimizin gönlünde ve yüzünde bir tebessüm oluşturalım. Ve Yetimler Gülümsemek İster diyelim.

Bulgurlu Mh. Alemdağ Cad. Namazgâh Mevkii. No: 64/6-8, K: 3 Üsküdar

Tel : (216) 443 25 92 -93 – Fax : (216) 443 25 32
www.yetimler.org

Konferansın facebook’taki fotoğraf albümüne ulaşmak için tıklayınız.

Etkinliğin Doğa Koleji’nin sitesindeki sayfası için tıklayınız.

Bültene katılın.