Brightwell Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas’ın ofisi Maslak’ta bir plazada. Siyah sade mobilyalarla döşeli ofisin baş köşesinde büyük ekran bir plazma televizyon var. Perdeler, ışıklar, telefon, her şey son teknoloji. Manas’ın büyük, iki taraflı kullanılabilen bir masası var. Masadaki fotoğraf çerçevesi tabii dijital. Toplantı odasına açılan odayı, ana bölümden büyük bir deniz akvaryumu ayırıyor. İçinde tropikal balıklar var. Manas 2005 yılından beri kamboçya’nın İstanbul Fahri Başkonsolosluğu görevini sürdürdüğü için , masanın sol arkasında Kamboçya Kralı Norodom Sihamoni’nin resmi ve Kamboça bayrağı asılı. Kamboçya’nın Türkiye’de başka temsilciliği olmadığı için, vize başvuruları Fahsi Başkonsolosluk’a yapılıyor.

Alphan Manas, akvaryumu rahatlatıcı olduğu için sevdiğini, evinde de bir mercan akvaryumu olduğunu söylüyor. 125 metrekarelik bu ofisi seçmesindeki en büyük etkenin, büyüklüğü olduğunu anlatıyor: “Hiperaktifim. Bir mekanda uzun süre durmama imkan yok. 10-15 dakika sonra dikkatim dağılıyor. Burası büyük olduğu için, dikkatimi çok fazla dağıtmıyor.”

Manas’ın çalışma şekli sıradışı: “Günde ortalama 10 saat çalışıyorum. gece 11.00’da da çalıştığım oluyor, sabah kalkıp 04.00’da çalıştığım da. Sabahları 06.30’da kalkıyorum. Bütün e-mail’lerime ofise gelmeden önce avuçiçi bilgisayarımdan bakmış oluyorum. Yurtdışında da yatırımlarımız olduğu için, saat farkından dolayı akşamları da e-mail’lerimi kontrol ediyorum. Ofiste masa başında çok az vakit geçiriyorum. Masadayken ya imza atıyorum, ya toplantı yapıyorum. Ben aslında tamamen mobil çalışıyorum.”

Haberin PDF Hali

04/11/2007 Hürriyet İK

Bültene katılın.