Yayınlanma Tarihi: 11 Eylül 2009Kategoriler: Konferanslar ve Jüri Üyelikleri, Video Podcast

2009-07-14-21_Siemens_Healthcare_ToplantisiSiemens Sağlıkta Ortak Vizyon toplantısı 14 Temmuz 2009’da yapıldı ve İndeks Konuşmacı Ajansı ile ilk birlikteliğimizle bu toplantıya konuk konuşmacı olarak katıldım.

İndeks Konuşmacı Ajansı bu haberi kendi sitesinde şu şekilde yayınladı:

İndeks Konuşmacı Ajansı konuşmacısı Alphan Manas, Siemens’in düzenlediği “Sağlıkta Ortak Vizyon” toplantısında “Gelecek bakış açıları ve gelecek senaryoları” konulu bir konuşma yaptı.

Gelecek tasarımları ve senaryoları ile görsellerle interaktif bir şekilde gerçekleşen konuşma, dinleyiciler tarafından merakla ve ilgiyle takip edildi. Sunumun giriş kısmı sağlık sektöründe dataların ve bilginin teknolojinin getirisi ile ülkelere göre nasıl fark yarattığı yönündeydi. Manas, ABD ve Türkiye kıyaslamasını örneklerle yaptı.

Konuşmanın içeriği daha çok teknolojik inovasyonu doğuran etkenin ihtiyaçlar olduğu ve ihtiyaçlar arttıkça yaratıcılığın daha hızlı geliştiği konuları etrafında yoğunlaştı. Manas sunumunda, inovasyon ve teknolojik tasarım konularında altı çizilen gelecek tasarımlarına geçmeden önce bugünün tasarımlarının bundan yıllar önce birer hayal olduğunu, bu nedenle hayallerimizin çoğunun gelecek için de aslında birer öngörü olduğunu sıklıkla vurguladı. Manas, bu izdüşümü anlatırken kendi patentli tasarımlarından ve yeni girişimlerinden söz etti.

http://www.indeksiletisim.com/konusmaci_ajansi/detay.aspx?SectionID=w73H7Vh4dhpeJe6iXTIk6w%3d%3d&ContentID=ru4a1QQfIWWfgsp29afEYQ%3d%3d

Bültene katılın.