Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2013Kategoriler: Erken Öten Horoz

Bugün sabah haberlerde gördüm ve mutlu oldum. Artık İstanbul’daki 5000 servis aracında “Takip Sistemi” kullanmaya başlıyor. (Röportaj için Tıklayınız) Projeyi gerçekleştiren ise Endeavour ödüllü Arvento firması.

Bu girişimden dolayı Servis Aracı İşletmeciler Odası ile ilgili Bakanlığı kutlamak ama aynı zamanda da eleştirmek istiyorum. Bu proje daha önce Ankara’da başlatılmak üzere, kurucu ortağı olduğum Planet A.Ş., ortağı olduğum Mobicom A.Ş. (diğer ortak şirketlerin ortakları ise Mehmet Emin Karamehmet, Zeynel Abidin Erdem ve Murat Vargı idi) ve Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası arasında bir sözleşme imzalanmıştı.
Servis 01

O yıllarda teklif edilen “Araç terminali” nin özellikleri ise kendi çapında “teknolojik” idi.
Servis 02

Sözleşme’nin imzalandığı tarih ise 17 Şubat 1998 idi. Yani bundan 15 yıl önce bir proje Ankara Servis Aracı İşletmecileri Odası’nın vizyoner yöneticileri tarafından kabul görmüştü. Ama heyhat sözleşmenin hayata geçmesi için şart olan “İçişleri Bakanlığı’nın yeni bir genelge emir çıkarması” gerçekleşmediği için sözleşme kendiliğinden fesh edilmişti.
Servis 03

Kendime sormadan edemiyoum: Bu Vizyoner Olmakmıdır? yoksa Erken Öten Horoz mu Olmaktır? yoksa Bu Ülkede Öncü Olmak Boşa Çekilen Kürekmidir?

Bültene katılın.