Yayınlanma Tarihi: 9 Haziran 2013Kategoriler: Podcast

7 Haziran’da ODTÜ Radyo’da sevgili @fulyaakbuga nın konuğu oldum. (Acaba Twitter adresimizi TC Kimlik numarasına bağlasak mı? Bundan sonra hitaben kişilerin isimleri yerine Twitter adreslerini mi yazsak?) Kendisi çok donanımlı ve keşfedilmeyi bekliyor. Meslekdaşları genelde hazırlıksız oldukları için Fulya Akbuga fark yarattı.

Kendisiyle Gezi Parkı olaylarına Fütüristik bir bakış attık. Şunu gördük ki, meclisteki partilerin gençliği anlamaktan çok uzak olduğu,  oylarını kaybetmemek için tabanlarına göre şerbet verdiğiydi. 28 Şubat sürecini kundak-ilkokul dışında geçirenlerin ise tepki vermede “ölçü” kavramında sorunlar yaşadığı göze çarparken, şehirlerin yönetici pozisyondakileri (Vali, Belediye başkanı, Emniyet Müdürü) yukarıdan korktukları için tuzluk moduna geçtiler. Emniyet teşkilatımızda Rambo adayı değerli polislerimizin olduğunu bir kez daha görmek beni oldukça mutlu etti. Bir kez daha diyorum, çünkü daha önce de Aydın spor salonunda Göztepe-Tarımspor bayanlar voleybol maçında biber gazı sıkan bir polisimiz sayesinde maça 1 saat ara vermek zorunda kalmıştık. 

Bazı gazetecilerin “Komplo Teorileri Olimpiyatlarında” Türkiye’ye altın madalya kazandırdığı, Taksim Platformu’nun bazı taleplerinin ise saçmalık sınırlarına ulaştığını gördük.

Yeni gençliğin “apolitik” olduğu gerçeğini herkes anladı ama, okumayan, üretmeye niyeti olmayan ve sadece tüketimi seçen bir yapı sergiledikleri için, eleştirdikleri siyasiler ile beraber bu ülkeyi ileriye taşımaktan çok uzak olduğu da gözlerimizden kaçmadı.

Ne diyeyim. Bence ülkece sınıfta kaldık.

Röportajın linki: http://m.soundcloud.com/akbuga/fulya-akbuga-alphan-manas

Bültene katılın.