Yayınlanma Tarihi: 11 Mart 2014Kategoriler: Piyasa Araştırması

Be Cool
2012-2013 öğretim yılında Türkiye’de, 100’ü devlet, 60’ı vakıf, 7’si vakıf-myo, 4 Askeri Akademi, 5 Askeri MYO ve 1 Polis Akademisi, Toplam 177 üniversite-yüksekokul’da eğitim verildi. Açık Öğretim hariç toplam öğrenci sayısı 1.641.973, Açık Öğretim dahil sayı ise 3.148.860’a çıkıyor.

GSM Operatörleri, kendileri için çok önemli bu kitleyi kampanyalar ile ele geçirmeye çalışıyorlar. Öğrenciler özellikle Facebook, Foursquare, Twitter ve Instagram’ı çok kullanıyor. Bunların tümü ABD’den çıkan Sosyal Ağlar. Ama Facebook örneğindeki gibi okul bazında (ilk kez Harvard’dan başladı) başlamasına rağmen hızlıca dünyaya yayıldı. Bir başka konu, üniversite öğrencileri içinde yabancı arkadaşı olan kitle %3’ü geçmemesine rağmen ilk çıkan bu sosyal ağlar asla yerli rakip oluşturmuyor. Çok büyüyeni de satın alıyor.

Çok yakında Türkiye’de yabancı rakipleri palazlanmadan ortaya bir sosyal ağ çıkıyor: Be Cool İnanıyorum ki ilk kez bir Türk Sosyal Ağı, çok hızlı yayılacak ve yabancı rakiplerini geride bırakacak. Bunun için de Üniversite öğrencileri en büyük desteği olacak.

Güçlü bir çıkış yapmak için basit bir araştırma yapmak istedik. Amacımız iOS ve Android kullanım oranlarını bir de bizim gözümüzden incelemek. Bu konuda Üniversiteli arkadaşlar bize yardımcı olursa çok mutlu olacağız.

Araştırma İçin Tıklayınız

Bültene katılın.

Okumaya Devam