Kategoriler
Haberler

Keywords: 29 Ekim Sendromu; Bitmeden Açmak; Açacağız Diye Kaliteden Ödün Vermek;

Bursa Timsah RTE

Bursaspor’un 21 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünyaya Heyecan Veren Stat olarak lanse edilen tesisin açılıştan sadece 50 gün sonra oynanan birkaç maç sonrası çimleri haşat oldu. Dün oynanan Bursa – Fenerbahçe maçının 2. yarısının başlangıcını 15 dakika geciktirdiği gibi seyredenlere futbol azabı çektirildi. Konu sosyal medyaya yansıdı. Ben de bu konuda bir Tweet attım. Birçok yorum geldi ama biri korkutucuydu. Çünkü yağmur yağınca tribünlerin ilk sıralarını su basıyormuş. Bu durumda stadın dünyadan ziyade seyirciye farklı bir (ıslanma) heyecanı verdiği kesin.

Yaşam Boyu İnovasyon mottosunu benimsemiş bir kişi olaraklu olarak Futbol Sahaları Çimleri‘ni mercek altına aldım. Bu konuda müthiş bir çözüm geliyor yakında. Bu çözümün arkasından iki 17 yaşında Girişimci ve onları destekleyen bir Melek Yatırımcı (ben değilim) çıkacak.

Açılış Yapmak ülkemizde çok önemli bir kültür’dür. Medya’da:

Hedefler bu kadar yüksek tutulup, yapılan tesis sayısı açılacak tesis sayısından az olunca doğal olarak Amasya’da Katı Atık Tesisinde olduğu gibi 7 yılda o tesisi 5 kez açmak kaçınılmaz oluyor. Beni mükerrer açılışlar şu aşamada ilgilendirmiyor. Bunlar siyasilerin alışılagelmiş iş biçimleri. O yüzden siyasiler ile halkın arasına girilmez. Ama siyasiler de bilmeli ki Y Kuşağı sonu ve Z Kuşağı’nı ikna etmek o kadar kolay değil. Kendi dünyanızda yarattığınız algı yaratma planları onları etkilemiyor (halk tabiriyle yemiyorlar).