Yayınlanma Tarihi: 7 Kasım 2007Kategoriler: Basında Çıkan Haberler

İddaa’nın yaratıcısı Alphan Manas’ın gündeminde şimdi de çöp var. Manas’a göre 2 yıl içinde çöp işi çok prim yapacak.
Bir yıl önce ayrıldığı Teknoloji Holding’de ve ardından kurduğu Brightwell Holdings’le ilginç girişimleriyle gündeme gelen Alphan Manas, şimdi de çöpten elektrik üretme işine el attı.

Alphan Manas’ın yaratıcılığına verilebilecek en çarpıcı örnek İddaa olsa gerek. Manas şans oyunları pazarındaki parlak geleceği erken görerek İddaa’yı  projelendirdi ve ardından da bu projenin Çukurova Holding bünyesinde bugünlere gelmesinde  büyük pay sahibi oldu…

Brightwell’in enerji  alanında faaliyet gösteren yatırımı Maya Enerji; hidroelektrik enerji santralleri ve çöpten enerji üretimiyle ilgili çalışmalar yapıyor. Brightwell, Maya Enerji hisselerinin yüzde 70’inini Borusan Holding’e sattı.

Manas, önümüzdeki dönemde de hidroelektrik santrallerine yatırım yapmaya devam edeceklerini, çöpten enerji üretimi konusunda ise hissedarı oldukları ABD’li OPS şirketiyle Türkiye’de yüzde ortak bir şirket kurmak üzere çalışmaların sürdüğünü söylüyor.

Önümüzdeki 2 yıl içinde çöpün Türkiye için çok büyük sorun olacağını söyleyen Alphan Manas’ın çöp projesi hakkındaki açıklamaları…

[youtube width=”425″ height=”355″]http://www.youtube.com/watch?v=5LKerMMY3r8[/youtube]

http://www.patronlardunyasi.com/news_detail.php?id=36493 sayfasından alınmıştır.

Bültene katılın.