Yayınlanma Tarihi: 23 Ocak 2008Kategoriler: Basında Çıkan Haberler

Türkiye, son 5 yıldır içinde bulunduğu hızlı büyüme trendini sürdürüyor. Her yıl yüzlerce yeni proje uygulamaya geçiyor. İçlerinden bazıları insanların, şirketlerin kentlerin ve hatta ülkelerin kaderlerini değiştiriyor. Türkiye’nin 84 yıllık tarihinde böyle pek çok projeye rastlamak mümkün. Capital, bunlar arasında yakın tarihimizden son 10 yılın 10 önemli projesini tespit etti. Birçok iş adamı, yönetici, akademisyen ve danışman bu seçimde bize yol gösterdi. Onların fikirleriyle adayları tespit edip üzerinde uzlaşılan projeleri ön plana çıkardı.

Değerlendirme kriterlerleri projelerin yenilikçi olması, hayal gücüne dayanması, iş gücü yaratması, öncü olması, stratejik önem taşıması ve tabii ki başarılı olmasıydı. Projelerin, sektörünü dönüştürmesi ve sadece Türkiye’de değil Dünya’da da bir ilki gerçekleştirmiş olması da önemli bir ayırt edici unsur oldu. Tüm bunların ışığında son 10 yılda Türkiye’de yürütülen en iyi 10 proje belirlendi.

Buna göre Alphan Manas’ın fikir babalığı ve proje liderliği yaptığı İDDAA projesi, en iyi 10 proje arasında seçildi. Hem çok kısa süre içinde yarattığı değer hem de sağladığı 60.000 kişilik istihdam ile bu başarıyı hak etmiş oldu.

Haberin PDF Hali

 01/01/2008 Capital

Bültene katılın.