Yayınlanma Tarihi: 22 Kasım 2007Kategoriler: Basında Çıkan Haberler

Brightwell Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, tam bir uçan yönetici. Yeni iş ve pazarları, Dünya’nın neresindeyseler gidip buluyor. 1997’den bu yana uçuşlarının istatistiğini de tutuyor: “11 yılda 470’i yurtdışında olmak üzere 1059 kez, 97’si yabancı olmak üzere 107 farklı noktaya, 47 çeşit uçakla uçmuşum.”

“1997’de çok uçmuştum, çok uçunca bunları bir kaydedeyim, 5-10 sene sonra bundan iyi bir istatistik çıkabilir, insanların ilgisini çekebilir diye kaydetmeye başladım. Tüm uçuşlarım bu kayıtlarda var. tesadüfen başlamış bir şey bu, sonra da bırakamamışım yani.”

“Dizüstü bilgisayarla çalışmayı sevmiyorum pek. Genellikle dergileri okuyorum. Bir de film seyretmeyi seviyorum, o beni rahatlatıyor. Seinfeld dizisinin her bölümünü tek tek seyrettim, şimdi bir daha seyrediyorum. Hiçbir şey hakkında bir dizi olduğu için, o beni acayip rahatlatıyor. Bir de kitap okuyorum. Yan tarafla konuşmayı, uçak muhabbetini çok sevmiyorum.”

“Uçuş güvenlik kartlarının koleksiyonunu yapıyorum. Uçaktan çıkarmak yasak aslında bu kartları ama gizlice alıyorum. Biriktirdiğim kartlar iki klasöre sığmıyor artık.”

Haberin PDF Hali

11/04/2007 Hürriyet İK

Bültene katılın.